Gördeslinin Yeni Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gördeslinin Yeni Adresi

www.mygordes.yetkin-forum.com

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Cevaplı Mantık Soruları

YazarMesaj
Admin

Admin

Puanı : 440

Cevaplı Mantık Soruları Empty
MesajKonu: Cevaplı Mantık Soruları   Cevaplı Mantık Soruları Zarf10Perş. 23 Nis. - 14:36:41

• Bir avcı otobüse binmek ister. Yalnız, otobüse boyutları en fazla 1mt. olan eşyalar alınmaktadır. Avcının tüfeği ise 1,5 mt.dir. Tüfeğin şeklini bozmamak şartı ile otobüse nasıl biner?
    Spoiler:

• Ali ile Veli 100 metre yarışı yapıyorlar. Ali, Veli'yi 5 metre farkla geçiyor. Yani Ali yarışı bitirdiğinde Veli 95. metrededir. Tekrar yarışmaya karar veriyorlar. Fakat bu sefer Ali, başlangıç çizgisinden 5 metre geriden başlıyor. Aynı hızla koştuklarını kabul edersek bu yarışı kim kazanır?
    Spoiler:

• Bir tüccar, sattığı mala %10 zam yapar. Ancak zamdan sonra satışlar düşmeye başlar. Fiyatı, yeni fiyatın %10 altına çeker. İlk duruma göre kârda mıdır, zararda mıdır?
    Spoiler:

• Bir tartı aletinde iki kutu ayrı ayrı tartılıyor. İlk kutu 5kg, ikinci kutu da 6kg geliyor. İki kutu beraber tartıldığında ise ibre, 12kg'ı gösteriyor. Yanlış tartıldığı belli olan kutuların gerçek ağırlıkları nedir?
    Spoiler:

• Her saatte 20 dakika geri kalan bir saatim var. Saatim şu an 4.00 ü gösteriyor. Saatimi tam gece yarısı ayarlamıştım ve saatimin tam 4 saat önce durduğunu biliyorum. O halde şimdi saat tam kaçtır.
    Spoiler:

• 30 u 1/2 ye bölüp 10 eklediğimizde kaç çıkar ?
    Spoiler:

• 3 çocuğum var. Birincisi benim yaşımın ilk rakamı yaşındadır. İkincisi benim yaşımın ikinci rakamı yaşındadır. Üçüncüsü ise bu iki rakamın toplamı yaşındadır. Hiçbirinin yaşı aynı olmadığına göre ve hepimizin yaşları toplamı 45 olduğuna göre benim yaşım kaçtır ?
    Spoiler:

• Karanlık ve soğuk bir odaya girdiniz oda da -gaz lambası -mum -soba var ve de elinizde bir tek kibrit var. Önce hangisini yakarsınız ?
    Spoiler:
https://mygordes.yetkin-forum.com

Cevaplı Mantık Soruları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Einstein'dan Bir Mantık Sorusu